Oggetti "Göteborgs Auktionsverk"

Gli ultimi articoli del blog "Göteborgs Auktionsverk"

Risultati d'asta "Göteborgs Auktionsverk "

VÄGGLAMPOR, ett par, 1900-talets första kvartal.
Brons samt glas. Dekor av sankt Göran och drake och jungfrun. Göteborgs Auktionsverk
RING, halvallians, 18K vitguld med diamanter, totalt ca 0,35 ct. Vikt 4,1 g.
Storlek 18. Briljantslipade diamanter. Göteborgs Auktionsverk
LOCKDOSOR, 4 st, samt LOCKSKÅL, porslin, Kina, 1800/1900-tal.
Polykrom dekor i emaljfärger av figurscener samt bkommor. Diameter 6-11 cm. Göteborgs Auktionsverk
ERIK KYLBERG. "Klippor och vatten", olja på pannå, signerad.
45 x 54 cm. Göteborgs Auktionsverk
REGINALD ASPINWALL. Olja på pannå, signerad.
Landskap med solnedgång, 15 x 24 cm. Göteborgs Auktionsverk

Trova indirizzo e numero di telefono di Göteborgs Auktionsverk

Göteborgs Auktionsverk
Värmlandsgatan 2
413 28 Göteborg

Postadress: Box 7063, 402 32 Göteborg
Organisationsnummer 556587-9706
T: 031-704 77 00
E-post: info@goteborgsauktionsverk.se