Oggetti "Dalarnas Auktionsbyrå"

Gli ultimi articoli del blog "Dalarnas Auktionsbyrå"

Risultati d'asta "Dalarnas Auktionsbyrå "

Skrivpulpet, allmoge, daterad 1847
Originalmålad. Lock med blomdekor och monogram. Nyckel saknas, invändig låda saknas. (39x39, höjd 26) Dalarnas Auktionsbyrå
Parti metaller, m.m.
Kandelabrar ett par i tenn. Strykjärn i gjutjärn. Fat med reliefdekor, gjutjärn. Skrin med skuren dekor, m.m. Slitage. Dalarnas Auktionsbyrå
Pall, 1900-talets andra hälft
Flätad rotting och bambu. Mindre skador. (Höjd 57) Dalarnas Auktionsbyrå
Handknuten matta, Pakistan
(145x215) Dalarnas Auktionsbyrå
Allmogevepa, tidigt 1900-tal
Ställvis med slitage. (Höjd 188, bredd 125) Dalarnas Auktionsbyrå

Trova indirizzo e numero di telefono di Dalarnas Auktionsbyrå

Dalarnas Auktionsbyrå
Häradsvägen 24,
784 72 Borlänge
T: 0243-23 67 90
info@dalarnasauktionsbyra.se