Oggetti "Crafoord Auktioner"

Gli ultimi articoli del blog "Crafoord Auktioner"

Risultati d'asta "Crafoord Auktioner "

S. BARTHELEMY. Tidig beskrifning.
Beskrifning om S. Barthelemy, swensk ö uti Westindien av Sven Dahlman. Med tilhörig charta öfwer samma ö. A. J. Nordström, Stockhlm, 1786. Häftad 8vo i ett modernt pappersomslag (III), sid. 4-35, (I) blank. Den utvikbara kartan är en modern fotostatkopia. Inlagan med en del fläckar. Crafoord Auktioner
SKÅL, "Champs Elysées", Lalique.
Längd 46 cm. Crafoord Auktioner
VAS -EMILE GALLÉ.
Art Nouveau. Oval nedåt avsmalande form med liten hals. Signerad "Gallé". Överfångsglas i grönt, brunt och vitt med etsad dekor av ekollon. Höjd 15 cm. Liten dekornagg/Small decor chip. Crafoord Auktioner
KAFFEKANNA SAMT BÄGARE, Edvin Ollers, 1927 och 1950, tenn.
Höjd 28 och 25,7 cm. Crafoord Auktioner
GULDMYNT, 20 KR, Danmark, 1916, Christian X.
vikt 9 gram. Crafoord Auktioner

Trova indirizzo e numero di telefono di Crafoord Auktioner

Crafoord Auktioner
Clemenstorget 7
222 21 Lund
T:+46 (0)46-211 18 70
mail@crafoordauktioner.se