Gli ultimi articoli del blog "Auktionskammaren i Vätterbygden"

Risultati d'asta "Auktionskammaren i Vätterbygden "

Parti lockurna Portugal
figuriner, lampetter m.m Auktionskammaren i Vätterbygden
Positiv
c.1900, märkt "Kalliston", svartlackerat schatull med bronsornament, fungerar, 7 stycken musikremsor i bleckplåt medföljer, proveniens: storsamlaren Oskar Sandqvist Norra Sandsjö, höjd 37, längd 31, bredd 32 Auktionskammaren i Vätterbygden
Parti glas och keramik
skål och fat Ulrica Hydman-Vallien, brevpress, skulptur i form av frukt, vas, skål Royal Copenhagen, 2 figuriner keramik, Paul Hoff Gustavsberg, höjd 2-22 Auktionskammaren i Vätterbygden
Matsalsmöbel 5 delar
"Herrgården" Carl Malmsten, Bodafors, 4 stolar samt bord med 1 iläggsskiva, brännstämpel, bordets längd 105 (135) Auktionskammaren i Vätterbygden
Skulptur Monica Backström Kosta Boda
"Glaset och ljuset", signerad nr 001003, blå underfång med inneslutna luftbubblor, slipad och blästrad, metallsockel med tillhörande belysning, höjd 30 Auktionskammaren i Vätterbygden
Auktionskammaren i Vätterbygden ha 0 oggetti nelle categorie.

Trova indirizzo e numero di telefono di Auktionskammaren i Vätterbygden

Auktionskammaren Vätterbygden
Lillgatan 28
554 51 Jönköping
T: 036-35 14 60, 070-4443689
info@auktionskammaren.se