Gli ultimi articoli del blog "Auktionshuset Kolonn"

Risultati d'asta "Auktionshuset Kolonn "

MATSALSGRUPP, 6 delar, gustaviansk stil, 1900-tal.
Bestående av bord samt 5 st stolar. Bordets mått, diameter ca 110 cm, höjd 74 cm, 2 st iläggsskivor á 48 cm. Auktionshuset Kolonn
HALSBAND samt ARMBAND, silver, Engelbert, 1900/2000-tal.
Stämplade 925.\nHalsband, längd ca 43 cm.\nArmband, längd ca 20 cm. Auktionshuset Kolonn
REVOLVERGEVÄR, märkt "CH.Charlier Brevete", 6-skottstrumma, kaliber ca 12 mm, troligen Belgien, omkring 1800-talets mitt.
Trumma med graverad dekor av jaktscen med ryttare.\nLängd ca 103 cm. Auktionshuset Kolonn
BAKSPADAR, 2 st, trä, allmoge, 1800/1900-tal.
Längd 146, bredd 66 respektive längd 164, bredd 70 cm. Auktionshuset Kolonn
ARNE L HANSEN. Komposition, litografi, signerad, daterad 65 samt numrerad 103/310.
Blad ca 40 x 57,5 cm. Auktionshuset Kolonn
Auktionshuset Kolonn ha 0 oggetti nelle categorie.

Trova indirizzo e numero di telefono di Auktionshuset Kolonn

Auktionshuset Kolonn
Tulegatan 15

17278 Sundbyberg
, Stockholm
T: 08-29 33 34
info@kolonn.se