Gli ultimi articoli del blog "Leiflers Auktionshus"

Risultati d'asta "Leiflers Auktionshus "

OLLE KÅKS. Färglitografi, segelbåtar, signerad, daterad -92, numrerad 177/290.
70x60 cm.\nAffisch för Segelbåtens dag medföljer.\n\nProveniens; dödsbo efter konstnären Wanja "Nones" Håkansson, Götene, (1923-2014). Leiflers Auktionshus
VASER 2 st, Orrefors, "Stella Polaris" Vicke Lindstrand och "Blå" W. Johansson.
Blå vas höjd 29 cm.\nVas, blykristall, höjd 17 cm. Leiflers Auktionshus
REGISSÖRSTOLAR, ett par, kromrör.
Karmstolar, brun vinyl. Leiflers Auktionshus
BORDSKLOCKA, silver, 1825, vikt 98 gram.
Monogram SEE. T3=1825. Höjd 9, diam 6,2 cm.\nProveniens: större silversamling. Leiflers Auktionshus
SÄNGAR ett par, 85x195 cm, 2 SÄNGLAMPOR, 1900-talets mitt.
Galongavlar, totallängd säng 200 cm.\nSänglampor, teak och tygskärm. Leiflers Auktionshus
Leiflers Auktionshus ha 0 oggetti nelle categorie.

Trova indirizzo e numero di telefono di Leiflers Auktionshus

Leifers Auktionshus
Nordmannagatan 2
521 36 Falköping
T: 0515-811 15
M: 0733-728 214
info@leiflers.se