STRYKJÄRN, gjutjärn, 1800/1900-tal.

Med trähandtag, längd 19,5 cm.

Dalahäst, s.k. Bodahästen, 1800-tal

17,850 EUR

HÄNGSKÅP, delvis 1600/1700-tal. Märkt 1834.
Dalahäst, 18/1900-tal

Dalahäst, 18/1900-tal

5,933 EUR

Väggskåp Norge

6,360 EUR

Dalmålning, Leksand, daterad 1828

4,292 EUR

Dalahäst

4,074 EUR