Piet Hein & Bruno Matsson för Fritz Hansen, matbord, Supercirkel, skiva i vit laminat och spännben i förkromat stål. 2st etikettmärkningar: PIET HEIN BRUNO MATHSSON, MATHSSON INTERNATIONAL MADE IN VÄRNAMO SWEDEN, 19/2000-tal, höjd: 75cm, längd: 150x150cm, ytslitage.