XXIII+103 sider p. exlibris Indbundet i et smukt privat papirbind med titellabel med guldtryk på ryggen , med pergamentforstærknig øverst og underst på ryg samt hjørner (skjulte).med de originale omslag medindbundet. Farvet øvre snit resten uafskåret.Bindet signeretAugust Sandgren
83 EUR

Sammlung

9,000,000 EUR

Dante (Alighieri)

6,000,000 EUR

Buffon, (Georges Louis Marie) Leclerc de.

5,334,000 EUR

Muhammad Ibn Sulaiman al-Jazuli al-Simlali

4,800,000 EUR

Lavater.

4,400,000 EUR

(Saint-Non, J.C.R.de.

4,000,000 EUR

(Toland, J.).

3,600,000 EUR

Chagall, M.

3,100,000 EUR

Hitler, Adolf

3,000,000 EUR

Jugend.

3,000,000 EUR

Buffon, (G.L.L.de).

2,700,000 EUR

Matthiolus, P.A.

2,500,000 EUR