LAMPFOT mässing
LAMPFOT mässing

LAMPFOT mässing, till strindbergslampa, höjd 28 cm.

Bergkristallkrona, Louis XIV

Bergkristallkrona, Louis XIV

48,720 EUR

LJUSKRONA, för sex ljus, sent 1600-tal/tidigt
Ljuskrona, S:t Petersburg, Alexander I

26,500 EUR

Ljuskrona

21,800 EUR

TAKLAMPOR, 2 st Idman 1900-talets mitt

25,000 EUR

Ljuskrona

16,050 EUR