KISTA Allmoge 17/1800-tal
KISTA Allmoge 17/1800-tal

KISTA Allmoge 17/1800-tal, H 33, B 81, D 50 (cm) slitage, sprickor, nyckel saknas.

Dalahäst, s.k. Bodahästen, 1800-tal

17,850 EUR

ORLANDO HAND BEARS, SECOND QUARTER 19TH CENTURY*
ORLANDO HAND BEARS, SECOND QUARTER 19th CENTURY*
H.H. PAINE, 19TH CENTURY*

H.H. PAINE, 19TH CENTURY*

11,922 EUR

HÄNGSKÅP, delvis 1600/1700-tal. Märkt 1834.

Dalahäst, 18/1900-tal

5,933 EUR

Väggskåp Norge

6,360 EUR

Dalmålning, Leksand, daterad 1828

4,292 EUR