Folkdräkt 7 delar Norrbärke  Norrbärkedräkt  Dalarna Bygdedräkt Hembygdsdräkt

  • Visualizza tutti gli oggetti di Arte Folk
  • Visualizza tutti gli oggetti di Tradera
  • Visualizza tutti gli oggetti in Arte Folk

Dalahäst, s.k. Bodahästen, 1800-tal

17,850 EUR

Vävd tapet, Flandern, omkring 1700

6,305 EUR

Tema allmoge Pehrsson

Tema allmoge Pehrsson

3,811 EUR

Skåp Jämtland

2,650 EUR

Bolle, allmoge, Lima, daterad 1855

2,675 EUR