DALAHÄST, trä
DALAHÄST, trä

Röd. Bruksslitage, färgbortfall, torkad färg, skav på bland annat öron. Höjd 26, längd 25 cm.

Dalahäst, s.k. Bodahästen, 1800-tal

17,850 EUR

Dalahäst, 18/1900-tal

Dalahäst, 18/1900-tal

5,933 EUR

Dalahäst

Dalahäst

4,074 EUR

Dalahäst, 1800-talets andra hälft

3,848 EUR

Dalahäst, 1900-talets början

Dalahäst, 1900-talets början

3,468 EUR

Dalahäst

Dalahäst

3,068 EUR

Dalahäst, 18/1900-tal

3,360 EUR

Dalahäst

2,596 EUR

Specialauktion Allmoge dalahäst

2,678 EUR

Dalahäst av Olof Falk

2,300 EUR

Dalahäst, 18/1900-tal

2,730 EUR