Allmogebord 1700 tal
Allmogebord 1700 tal

Längd 200cm Höjd 77cm Bred 71cm

Dalahäst, s.k. Bodahästen, 1800-tal

17,850 EUR

HÄNGSKÅP, delvis 1600/1700-tal. Märkt 1834.
Dalahäst, 18/1900-tal

Dalahäst, 18/1900-tal

5,933 EUR

Vävd tapet, Flandern, omkring 1700

6,305 EUR

Väggskåp Norge

Väggskåp Norge

6,360 EUR

Dalmålning, Leksand, daterad 1828

4,292 EUR

Dalahäst

Dalahäst

4,074 EUR

Väggfält. 2 ST. HÄLSINGLAND, 1800-TAL.